Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pan Malý opět vyhrožuje

2. 10. 2015 17:19:16
Tak mi dnes přišel tento e-mail (všimněte si dvou věcí, chybí tel. číslo, adresa je virtuální kancelář):

Věc: výzva ke stažení poškozujícího obsahu Vámi provozovaných internetových stránek.

Vážení,
jako provozovatelé internetového obsahu na adrese: http://zajimavosti.net-d.cz/

a těchto stránkách zveřejňujete údaje o mé osobě a obchodních společnostech, ve kterých jsem statutárním orgánem a to zejména na adresách:
http://zajimavosti.net-d.cz/topinternet/
http://zajimavosti.net-d.cz/tag/rejstrikfirem-cz-podvod/feed/

Z právního hlediska je irelevantní, zda jste tento obsah přejali z jiných internetových stránek, či na tyto stránky odkazujete nebo zda jste autory nebo spoluautory uvedeného obsahu. Tímto Vám oznamuji, že zveřejňování tohoto zjevně poškozujícího, zkresleného a nepravdivého obsahu považuji za protiprávní a proto Vás vyzývám, abyste neprodleně ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne obdržení této výzvy uvedený obsah z www stránek, kterých jste provozovatelé, odstranili.

V případě, že z Vaší strany k odstranění uvedeného obsahu ve stanovené lhůtě nedojde, Vám oznamuji, že Vaše jednání budu považovat za ztotožnění se a souhlas s uvedeným obsahem a tím i k naplnění skutkových podstat trestných činů ve smyslu ust. § 181, odst. 1), § 184, odst. 2) trestního zákona a neprodleně zahájím právní kroky s touto skutečností související.

Dále Vás upozorňuji, že každý má právní povinnost mimo jiné zabránit páchání trestného činu, pokud se tak děje. V případě, že tak neučiní, může být jeho jednání posuzováno např. i jako podílení se na trestném činu či nepřekažení trestného činu. V některých případech již informace zveřejňované o mé osobě a společnostech uvedeného charakteru nabývají a došlo již i k opakovaným případům cyberšikany vůči mé osobě s výhružkami fyzickou likvidací, zničením, likvidací pracovního i osobního života a to ze strany jedince, který je hlavním propagátorem této poškozující kampaně vůči mé osobě.

Upozorňuji Vás dále na skutečnost, že informace, které obsahují odkazy, které na svých www stránkách zveřejňujete, jsou informacemi neověřenými, nepravdivými, poškozujícími, zkreslenými a zcela ignorujícími základní pravidla hospodářské soutěže i dobrých mravů. Řada zveřejňovaných informací v uvedených článcích dále naplňují podstatu ust. § 4, pism. a), zák. č. 101/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů a v této věci budu taktéž v případě ignorace této výzvy z Vaší strany zvažovat právní kroky ve smyslu ust. § 44 uvedeného zákona.

Oznamuji Vám, že klienti společnosti TopInternet s.r.o. podávají výpovědi objednaných služeb s tím, že odkazují na obsah Vaší internetové prezentace, který je důvodem podání výpovědi. Tím Vaše společnost dle mého názoru způsobuje společnosti TopInternet s.r.o. škodu, která bude vyčíslena a uplatněna soudní cestou, pokud nedojde k odstranění shora uvedeného obsahu v požadovaném termínu.

Dále Vás upozorňuji, že obvinění a tvrzení zveřejněná na Vašich internetových stránkách vůči mé osobě a společnosti TopInternet s.r.o. šetřila Policie ČR a věc odložila s tím, že ze strany mnou řízené společnosti ani mé osoby nedošlo k porušení zákona. PČR spolu se soudy ČR jsou jediné kompetentní orgány, které mohou ve věci rozhodnout. S ohledem na tuto skutečnost v případě, že obsah shora uvedených stránek nebude odstraněn v požadované lhůtě, budu ponechání tohoto obsahu považovat za souhlas s obsahem daných stránek a tedy za podílení se na shora uvedebé trestné činnosti. Dále Vám oznamuji, že pokud nedojde k odstranění tohoto obsahu v požadované lhůtě, bude ve věci na Vaši společnost podáno trestní oznámení a současně i žaloba na náhradu způsobené škody.

Žádám o zprávu o odstranění shora uvedených stránek bezprostředně po odstranění tohoto obsahu.

S pozdravem

V Praze dne 28. září 2015
Michal Malý
maly@telegram.cz
support@topinternet.cz

jednatel společnosti
TopInternet s.r.o.
IČ: 27872408
se sídlem:
Jaurisova 515/4
PSČ: 140 00 Praha 4

Co k tomu dodat? Napsal jsem článek o své zkušenosti s firmou pana Malého. Určitě je to článek subjektivní, ale když se podíváte na internet, nejsem sám, kdo má s panem Malým a firmou Topinternet podobné zkušenosti. Stále věřím ve svobodu projevu.

Článek smažu jen v případě, pokud mne pan Malý přesvědčí o lživých údajích v mém článku.

Když zapátráte na internetu, tak pan Malý se nezměnil. V e-mailu uvádí toto: Policie ČR věc odložila s tím, že ze strany mnou řízené společnosti ani mé osoby nedošlo k porušení zákona.

Já jsem zjistil, že je to trošku jinak. Nebylo explicitně řečeno, že pan Malý neporušil zákon, ale:

V roce 2010 bylo podáno na Michala Malého trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Po dvou letech policie případ odložila. Jelikož se ze strany M.Malého jedná o vyhrožování, které není nikterak nebezpečné a nemůže dojít ke způsobení škody bez dobrovolných a aktivních kroků oznamovatelů (tedy bez toho, aniž by jste mu dobrovolně zaplatili), rozhodl se vyšetřovatel trestní oznámení odložit, uvedl právník, který má od několika oznamovatelů zmocnění nahlížet do trestního spisu.

Více např. zde: http://www.lupa.cz/clanky/policie-odlozila-trestni-oznameni-na-firmu-topinternet/

Pane Malý, doporučuji vám, abyste místo vyhrožování začal podnikat mravně, a pak na vás nebudou na internetu mraky negativních recenzí, ale třeba právě naopak.

Autor: Ladislav Dvořák | pátek 2.10.2015 17:19 | karma článku: 14.08 | přečteno: 1006x

Další články blogera

Ladislav Dvořák

Zvyšuje mediální násilí množství násilných trestných činů ve společnosti?

Masakr na české škole, 50 mrtvých. Můžeme se někdy dočkat něčeho podobného? Doufám, že ne, ale přesto...

14.10.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.01 | Přečteno: 227 | Diskuse

Ladislav Dvořák

Socializmus aneb kdyby byli komunisté na Sahaře, byl by i písek na příděl

Socialismus je myšlenkou a hnutím, které preferuje společné vlastnictví všech a zavrhuje soukromé vlastnictví, mimo jiné samozřejmě

27.7.2017 v 19:04 | Karma článku: 23.96 | Přečteno: 962 | Diskuse

Ladislav Dvořák

S českým hokejem to jde z kopce. Opravdu?

V posledních několika dnech se o tom hodně píše, ztrácíme pozice, český hokej zažívá dobu temna, příští rok budeme hrát o sestup....

24.5.2017 v 15:03 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 841 | Diskuse

Ladislav Dvořák

Uprchlíci, soužití zcela odlišných kultur a systémů víry

Uprchlíci byli a asi i vždy budou. I my Češi jsme kdysi byli uprchlíky. Prchali jsme za svobodou....

12.1.2016 v 10:32 | Karma článku: 17.53 | Přečteno: 541 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Stanislav Jahoda

Babiš není ani Trump, ani Orbán: hraje za sebe a je na straně EU a Sorose

Na iDnes vyšel článek o tom, že si Američané ohledně našich voleb kladou otázku, zda Babiš je český Trump a vydá se cestou Orbána. Babiš není ani jedno – není patriot a hraje pouze za sebe.

18.10.2017 v 15:00 | Karma článku: 18.66 | Přečteno: 274 |

Jan Pražák

Vašek aneb smutný konec jednoho domácího porodu

„Podruhý už mě do porodnice nikdo nedostane,“ svěřila se Stáňa své kamarádce Martě po potvrzení dalšího těhotenství. „Doma budu mít klid a vyhnu se těm problémům, který jsem měla po narození Lukáška.“

18.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 655 | Diskuse

David Gruber

Oslavy 120 let Matičního gymnázia Ostrava pohledem účastníka

Ano, pravda, je to text především pro současné a bývalé studenty tohoto ctihodného ústavu. Ale i jiní si mohou přijít na své; pokud si chtějí něco přečíst o užaslém Ladislavu Špačkovi nebo o Ivanu Lendlovi plném citů a emocí...

18.10.2017 v 13:49 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 159 | Diskuse

Jan Klar

Když už nevěra, tak pořádná

Kolik je na světě starých kyselých „panen“? Když Eva ještě vyučovala ve škole, její kolegyně jí občas připomínaly klevetnice na tržišti. Hlídaly se navzájem, aby se náhodou neošidily.

18.10.2017 v 13:11 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 605 | Diskuse

Jiří Turner

Nápravník islámských bubáků II.

Co je to basmala? Jak to bylo s knihou Bez dcerky neodejdu? Je bičování jen trest? Bilal Philips – poturčenec horší Turka. Odkud kam sahá Blízký východ? Boko Haram. Burky a burkiny. Jak chápe Korán cizoložství? Komu sluší čádor?

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 791 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.